pozemní fotografie

Fotografie českých měst, památek a budov ze země nebo mírného nadhledu. Fotografie doplněny komentářem.

Dvůr Králové (P 2013)

Východočeské město Dvůr Králové nad Labem

6 fotografií

Bílý Kostel (P2011)

Vesnice v Libereckém kraji je zmiňována již ve 13 století. Ze staveb vyniká právě Bílý kostel. Obec byla silně poničena mohutnými povodněmi v srpnu 2010.

14 fotografií

Brandýs n. L.-St. Boleslav (P 2011)

Pozemní fotografie dvojměstí Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi roku 2011.Dominantou Brandýsa nad Labem je renesanční zámek, proslavený císařem Rudolfem II. Stará Boleslav je pak známá především jako místo tragické smrti předního českého světce, sv. Václava, místo konání každoroční Svatováclavské pouti. Městu dominují chrámy Svatého Václava a Nanebevzetí Panny Marie.

21 fotografií

Čelákovice (P2010)

4 fotografií

Český Krumlov (2010)

Pozemní fotografie města Český Krumlov. Městu dominuje Státní hrad a zámek Český Krumlov, samotné město je pak památkovou rezervací zapsanou na seznamu kulturního dědictví UNESCO

22 fotografií

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře (P 2008)

Římskokatolický pětilodní chrám svaté Barbory stojí tak trochu ze vzdoru. Nevznikl z popudu nějaké církevní instituce, ale začal se roku 1388 stavět jako reprezentativní stavba bohatých kutnohorských měšťanů. Svou velikostí a vznešeností směle konkuruje i pražským chrámům a je zapsán mezi světové dědictví UNESCO.

11 fotografií

Mělník (P 2008)

Pozemní fotografie královského města Mělník. Město leží ve středočeském kraji na soutoku řek Labe a Vltavy, dominuje mu zámek na viničném svahu, chrám svatého Petra a Pavla, starobylé náměstí.

8 fotografií

Mladá Boleslav (P 2008)

7 fotografií

PRAHA-hlavní  (P 2008)

Hlavní město Praha je výjimečné svou polohou i výčtem architektonických památek.

17 fotografií

zámek KUKS (Braun-sochy)

Matyáš Bernard Braun, baroko, Kuks, sochy na Kuksu

15 fotografií

zámek Opočno - zimní

7 fotografií