Burgen, Schlösser

Hrady a zámky

na této stránce najdete letecké fotografie, fotografie exteriérů i fotografie interiérů českých hradů a zámků,seřazené podle abecedy

Pražský Hrad (P2010)

Pražský hrad je asi nejznámějším památkovým komplexem Čech. Vznikal na místě původního hradiště postupnými přístavbami. Dnes jej tvoří Starý královský palác, Nový královský palác, Letohrádek královny Anny, Lobkovický palác, Ústav šlechtičen (bývalý Rožmberský palác) ze staveb světských a Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha (Hrobka českých králů), Bazilika svatého Jiří, Kaple svatého Kříže Kostel Všech svatých, Kaple Nejsvětější Trojice v Ústavu šlechtičen zs staveb sakrálních. Z věží to pak jsou Daliborka, Prašná věž, Bílá věž a Černá věž.

12 Fotos

hrad Andělská Hora (L2012)

zřícenina hradu ze 14 století na úpatí Doupovských hor u Karlových Varů

5 Fotos

hrad a město Loket (L 2011)

Letecké pohledy na malebné severočeské město Loket s gotickým hradem leží na řece Ohři. Řeka město obtéká ve tvaru lidského lokte, mezi hlavní památky patří zmíněný hrad Loket a kostel sv. Václava.

3 Fotos

hrad Karlštejn (L 2011)

Letecké fotografie hradu Karlštejn. Karlštejn (dříve Karlův Týn) je nejznámější český gotický hrad, jehož základní kámen byl položen za panování císaře Karla IV v roce 1348. Hrad tvoří objekty: Studniční věž, Hodinová věž, Mariánská věž a Velká věž, budova purkrabství a císařský palác. .

8 Fotos

hrad Podštejn

6 Fotos

hrad Rožmberk

hrad Rožmberk

hrad Kost (L2012)

gotický hrad Kost leží nikoli na kopci ale v údolí v Českém ráji. Zajímavostí je věž s lichoběžníkovým půdorysem. V minulosti nebyl dobit více než jednou, odtud zřejmě jeho jméno.

13 Fotos

Bechyně (L 2009)

Letecké fotografie Města, hradu a zámku Bechyně. Bechyni dominuje zámek na skále, kostel sv. Michala na náměstí, dále pak kostel Panny Marie, z nových staveb pak z dálky viditelný železobetonový most "Bechyňská duha", který překlenul řeku Lužnici v roce 1927. Letecké foto z listopadu 2009

6 Fotos

zámek Ctěnice L2012)

Letecké fotografie zámek Ctěnice u Prahy

6 Fotos

zámek Doudleby

zámek Doudleby

zámek Brandýs (L+P 2011)

Letecké a pozemní fotografie zámku Brandýs. Renesanční brandýský zámek vznikl na místě gotického hradu a býval letním sídlem českých panovníků: Proslavil jej především císař Rudolf II, byl v majetku slavného vědce a cestovatele Ludvíka Salvátora Habsburského, posledním majitelem brandýského zámku byl také poslední rakouskouherský císař Karel I. Zámek prošel v letech 2000-2011 mohutnou rekonstrukcí.

11 Fotos

zámek Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna, Královéhradecký kraj (KHK), se rozkládá na kopci města Chlumec nad Cidlinou

zámek KUKS

Zámek Kuks, Královéhradecký kraj (KHK)

Poděbrady (L2011)

Letecké fotografie středočeského lázeńského města Poděbrady z ledna 2011. Městu dominuje zámek, nám. Jiřího z Poděbrad, důležitým krajinným prvkem je řeka Labe.

5 Fotos

zámek Rychnov nad Kněžnou

zámek Rychnov nad Kněžnou